У кошику немає товарів. Почніть покупки в нашому каталозі

ЯК РОЗВИВАТИ ДИТИНУ ДО ТРЬОХ РОКІВ

24 грудня 2018

 

Основа психічного розвитку дитини – це спілкування. До 6ти місяців спілкування дитини з дорослим переважно емоційне (виразні рухи, міміка, інтонації, дотик, прогладжування). Пізніше спілкування під час спільних дій з предметами, що сприяє розвитку емоційної сфери, мовлення, дрібної моторики.

Важливо давати дитині предмети з різних матеріалів, які вона може взяти в руку. Спочатку брязкальця, гризуни, які спонукають до дослідницької діяльності, розвивають рухові навички, пізнавальну активність. Пізніше маленькі іграшки без дрібних деталей (м’ячики, кубики, м’які іграшки), сортери, пірамідки, мотрійки, бізікубики, втулки, маленькі дитячі книжечки.

З 7ми місяців дитині потрібен простір, де вона може самостійно рухатися, повзати, підніматися тримаючись за опору. Малюк, який своєчасно почав повзати, легко і швидко навчиться сідати, лягати, вставати, стояти.

У середині 2го року життя діти засвоюють різноманітні рухи. Важливо дати м’ячик, покидати його один одному, вчити ловити, котити, збивати кеглі чи башту з кубиків, катати іграшку-каталку, грати магнітами на дошці, використовувати лего, пазли, збирати іграшки у відерце, ставити кубики один на один, будувати башту, розкидати іграшки по підлозі і пройти так, щоб не наступити на них, дати олівець чи пальчикові фарби і папір, пізніше пензлик, тощо. Така рухова активність має значення для розвитку моторики, вироблення точності і узгодженості рухів дитини, координації роботи рук і ніг, контролю ока, інтенсивно розвиваються органи чуття (зір, дотик, слух), вони починають узгоджено працювати, розвивається весь нервово-фізичний апарат, потрібний для виконання складніших дій.


Важливо не перевантажувати дитину інформацією, звертати увагу на сенситивні періоди (вік, який сприяє розвитку тих чи інших сторін психіки). Оскільки причиною багатьох емоційних розладів, у тому числі безсоння, у сучасних дітей, може бути надмірне захоплення їх батьків раннім розвитком і величезна кількість вражень та інформації.

Автор психолог Вікторія Мараховська

 


Працюємо
  • Пн, Вт, Ср, Чт, Пт: з 09:00 до 18:00
  • Сб: з 09:00 до 17:00
  • Нд: Вихідний
Замовити зворотний дзвінок ×