У кошику немає товарів. Почніть покупки в нашому каталозі

Для чого потрібно розвивати дрібну моторику

24 грудня 2018

Давайте спочатку розберемося, що ж це таке ця дрібна моторика. Коли малюк народжується, його пальчики майже нічого не вміють і не слухаються, тому їх потрібно розвивати. Ось ці рухи пальчиків ми і називаємо дрібною моторикою. Перш за все це злагоджена робота наших пальців, здатність маніпулювати дрібними предметами, передавати їх з рук в руки. Важливо, що тут взаємодіють м’язова, кісткова та нервова системи людини, часто у поєднанні із зоровою.

Особливо звертають увагу на те, що дрібна моторика тісно зв’язана із розвитком мовлення дитини. Це зумовлено тим, що зона кори головного мозку, яка відповідає за тонкі рухи пальців, розташована дуже близько до мовленнєвої зони.

Розвиток дрібної моторики позитивно впливає на пам’ять, розумові здібності дитини, усуває емоційну напругу, поліпшує діяльність серцево-судинної і травної систем, розвиває координацію рухів, силу і спритність рук, підтримує життєвий тонус.

Дрібна моторика тісно пов’язана з розвитком загальної моторики людини. Спочатку це хапання предмета, потім перекладання з руки в руку, а вже до двох років дитина може не тільки правильно тримати ложку і пензлик, а й малювати. В подальшому дитині з розвиненою дрібною моторикою буде легше виводити палички в школі та навчитися писати.

Розвивати дрібну моторику можна починаючи з народження, легенько масажуючи пальчики малюка. Пізніше давати брязкальця, використовувати слінгобуси, пальчикові ігри. Дітям з 8 місяців давати втулки, конструктори, бізікубики, мозаїку, шнурівки, пірамідки, сортери, кубики, фігурки на магнітах, іграшки-рукавички. Якщо дитина не буде тягнути до рота, то використовувати матеріали для ліплення (глина, пластилін, тісто), пальчикові фарби, ігри з крупами. Поступово з дорослішанням малюка додавати пазли, дрібніші конструктори, пензлик, ґудзики, намистини, використовувати сенсорні коробки.

Розвивати дрібну моторику можна йдучи з малюком за руку масажуючи долоньку, на прогулянці потерши пісок та зібравши у відерце камінчики, дома готуючи з тіста – дайте малюкові шматочок, нехай помне його. Обов’язково при цьому не забувайте розмовляти з дитиною про те, що вас оточує.


Працюємо
  • Пн, Вт, Ср, Чт, Пт: з 09:00 до 18:00
  • Сб: з 09:00 до 17:00
  • Нд: Вихідний
Замовити зворотний дзвінок ×